Italia in Ostrava - eshopVálek autosportOldtimer mania - web o Veteránech
Dovolená Itálie
Rozhovor s paní Gabrielou Válkovou o Itálii

V rámci pořádané akce „Italia in Ostrava“ se stala Gabriela Válková hostem pořadu Apetýt ČRo Ostrava, kde jako odborník na italskou destinaci zasvěceně hovořila o tamní gastronomii, která se také u nás těší velké oblibě. Jižní země oplývající sluncem, mořem, nekonečnými dálkami a typickým jižanským temperamentem nabízejí kuchyni plnou chutí a vůní – lahodné pokrmy z těstovin, zeleniny, masa a ryb. 

Druhý rozhovor s paní Gabrielou Válkovou o Itálii

Stranou rozhovoru v pořadu Apetýt ČRo Ostrava nezůstala ani typická italská kultura, historie, architektonické skvosty nebo mentalita jižanského národa, tedy vše, co z Itálie činí atraktivní cíl turistických cest.

Zaposlouchejte se do inspirativního povídání Gabriely Válkové o státu ležícím na Apeninském poloostrově. 

ITALIA IN OSTRAVA v rámci veletrhu DOVOLENÁ A REGION 2013

Opět nezklamala! ITALIA IN OSTRAVA potvrdila i v letošním roce 2013, že je stále velmi žádanou prezentací Itálie v severomoravské metropoli Ostravě. Již tradičně bylo našim hostitelem Ostravské výstaviště Černá louka v rámci veletrhu Dovolená a region ve dnech 8. – 10.3.2013.
Letošní ročník byl zaměřen především na podporu italských produktů v oblasti gastronomie. Mohli jste si vybrat v okoštování širokého sortimentu italských vín a likérů, které sváděly svou chutí také k ochutnávkám italských specialit z těstovin, sýrů, anebo darů moře. Tyto pochutiny pro Vás speciálně připravovali mistři kuchaři z oblasti Gargána, kam velice rádi vozíme své klienty na letní dovolenou a vždy jim doporučíme návštěvu jejich stylových restaurací. Z řad návštěvníků je dokonce i lidé poznávali, což byla velice příjemná setkání.
Naše prezentace by se neobešla bez kompletní nabídky dovolených, pořádaných po celý rok. Od nejžádanějších letních destinací u moře, přes poznávání a cestování v jarních a podzimních měsících, tak i pořádné lyžovačky v zimně. Po celou dobu trvání veletrhu probíhala tombola s možností výhry dvou dovolených u moře.
1. výherce paní Jana Nelhýblová pojede do Hotelu Turium*** v Kalábrii, kde si užije týdenní pobyt pro dvě osoby s polopenzí. 2. výherce paní Ester Chalupová zavítá do Rezidence Casanova ve Vieste na Gargánu, kde je pro ni připraven apartmán pro 2 – 4 osoby. Výherkyním GRATULUJEME!
Atmosféra Itálie v Ostravě byla po celou dobu doprovázená veselými komentářemi Petra Válka a uvolněnou náladou všech příchozích, k čemuž velice přispěli naši přátelé a hosté z Itálie!
Co dodat závěrem? Opět jsme se přesvědčili, že i naši lidé mají rádi Itálii od srdce, ať už na svých cestách, kam se stále rádi vracejí, nebo v požitcích z dobrého jídla a pití, anebo úplně jinak..

 

Veletrh NEVĚSTA 2013 - Prezentace pořádání svateb v Itálii.

Ve stejném víkendu 9. – 10.3.2013 jako se konal veletrh, kde se prezentovala naše ITALIA IN OSTRAVA, jsme nemohli chybět ani na druhé akci. Nové prostory Multifunkční haly Gong ve Vítkovicích byly dějištěm Svatebního veletrhu NEVĚSTA 2013. Našim potencionálním klientům jsme se snažili ukázat, že i svatební den spojený s romantickou dovolenou u moře v Itálii, může být velice příjemnou alternativou zaběhlých obřadů u nás. Ale nejen italské destinace nabízející se ke svatbám, také italské produkty a kvalitní vína, budily zájem v našem stánku.
Po celé dva dny trvání veletrhu byla k dispozici tombola s výhrou SVATEBNÍ CESTY v Itálii. Štěstí přálo Marceli Bártlové z Karviné, která si může vychutnat týden pro dva v luxusním hotelu s názvem Villa Scapone na Gargánu. Pro velký zájem jsme přidali ještě druhou výhru, a to apartmán v Residenci Turium v Kalábrii. Do Kalábrie v létě pojede Zuzana Riemlová. Výherkyním GRATULUJEME! Majitelé obou hotelů, naši přátelé, nás poctili svou návštěvou a osobně přijeli předat výhry. Tím také úspěšně zakončili maratón veletrhů.

 

VELETRH DOVOLENÁ A REGION 2010 - ITALIA IN OSTRAVA

ITALIA in OSTRAVA

Když s tím manželé Gabriela a Petr Válkovi přišli, kroutilo jejich okolí hlavou, ba někteří si i ťukali na čelo. Však si oba předsevzali nemalé sousto. Ve spolupráci seskupení Válek Group s Ostravskými výstavami a.s. představit Itálii z nejrůznějších úhlů v samostatném pavilonu na Černé louce během výstavy Dovolená a Region. A schystat pro hotel Imperial speciální italské kulinářské dny. K tomu se ještě Válkovi rozhodli zorganizovat červeno-zeleno-bílý dětský karneval a už 10. ročník svého reprezentačního plesu, který v Ostravě získává pořád větší renomé. To všechno od středy do neděle v druhém březnovém týdnu.
Začalo se 10.3. rautem v Imperialu, kde pozvaní koštovali výtečná vína a učili se vyslovit vybraná jídla. Třeba „Cosciotto di cinghiale al pepe rosa e noci“. Ale když se ve výslovnosti zašmodrchali, personál si věděl rady, vždyť šlo o kančí kýtu na červeném pepři s oříšky. I o Čokoládové tajemství byl veliký zájem. Bylo žádáno také v pavilonu A1 na Černé louce, tolik se nad ním labužníci rozplývali. Však jídla připravovali gurmánští mistři pod vedením Alessandra Armienta, šéfkuchaře hotelu Villa Scapone z kraje Apulia v Garganu – i italští milovníci dobrého jídla tvrdí, že zdejší kuchyň je na Apeninském ostrově nejlepší.
Ocitli jsme se pochutinami na výstavě, která expozicí Válek tour způsobila zprvu překvapení. Prostor pavilonu byl vzdušný, neucpaný, přitom se ve vkusné prezentaci dozvěděl návštěvník kdeco o všech italských krajích. Od Alp až po Palermo na Sicilii (u nás bychom ještě nedávno řekli od Šumavy k Tatrám). A bez mylných údajů, spolehlivě, však paní Válková několik let v Itálii žila.
Uprostřed pavilonu byla na úhledném vějíři stánků speciálně a podrobně představena hromadou materiálů Kalábrie, Kampánie, Benátsko, Trentino, Gargano i ostrov Sardinie. Chtěli jste si pořídit dobré víno a dobrou dobrotu? Prosím, bylo z čeho vybírat. K tomu italská restaurace a pódium s programem na italská témata. I s jejich tenorem. A ještě něco navíc, čím byli poutáni jak mužští návštěvníci, tak nejeden hlouček dam. Petr Válek je totiž nejen vynikající automobilový závodník, rovněž s celou rodinou miluje veterány. Byla jich tu kupa a zejména mladší pánové se ochotně nořili i pod ně, aby si prohlédli každý detail. Středem zájmu ovšem byl veteránský Fiat, přizdobený jako na svatbu. Jediná dívka, její máma anebo babička neřekly, že by jim o svatebním dnu neslušel. Však je k mání, stejně jako lze mít u sňatku benátskou gondolu, Davida na florentském náměstí anebo třeba pláž pod blankytným nebem a se směsí šumu moře a živé italské hudby. Protože Válek tour vám kdykoliv zařídí, abyste si řekli „ano“ v Itálii. Originálnímu pojetí expozice věřil na začátku snad jen pan Karel Burda, ředitel Ostravských výstav. Během Regionu se přidávali další a další odborníci a třeba pan Zemek s uznávanou cestovkou v Staré Boleslavi řekl: „Udělali jste to, na co si nikdo z nás netroufl!“ Však taky ostatní vystavovatelé začínali tvrdit, že „Válek je boss“. Do tohoto mumraje aktivit, práce, oprav, úprav, starostí anebo společenských povinností Válkovi v sobotu dopoledne pohladili a moc hezky hromadu dětí i dospělých, co k nim patří. Karnevalem s Hopsalínem. Hopsal mrak holčiček, ponejvíc berušek a princezen, leč vyskytovaly se i Sněhurky, víly, včelky nebo jedubaby, kluci jednoznačně preferovali piráty, nechyběl ovšem kovboj nebo kostlivec nebo kuchař nebo dokonce malinký havíř, jak se přece na Ostravu sluší a patří.
Válkovic italští přátelé, kterých se na Italský týden sjelo plno, se na atmosféru karnevalu nemohli vynadívat a potom usilovně pomáhali při onom jubilejním desátém plese. Vařili, servírovali, povídali si s hosty, tančili, zkrátka přispívali k hezkému dojmu, který si návštěvníci z bálu odnášeli. Kromě toho Italové tvrdili, že příště jich přijede víc a že by „Itálie ve městě“ měla být putovní, i v Praze a Bratislavě, i s bálem a hlavně s tím krásným křepčením špuntů v maskách.
Gábina a Petr Válkovi skoro v neděli večer nevyšli únavou do 4. patra, kde bydlí. Ale oči jim zářily. A vlastně mohou zářit i Ostravě po tak noblesně dotaženém nápadu, ne? Ostatně podívejte se sami, jak celá akce vypadala v Naší fotogalerii!!!!!

 

© 2010 – 2021 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign